OKRESNÍ VÝBOR DĚČÍN

Do klání předčasných voleb jde 23 uskupení

K letošním sněmovním volbám půjde 23 z 24 přihlášených uskupení. Registračním sítem neprošlo pouze nedávno založené hnutí Volební principy prázdných a blokovaných židlí (mandátů), které se nominovalo pouze ve středních Čechách.

V pěti krajích pak bylo kvůli nedodání dokladu o zaplacení příspěvku na úhradu volebních nákladů vyřazeno také hnutí Aktiv nezávislých občanů. Ucházet se ale bude moci o přízeň voličů v dalších čtyřech regionech. Proti vyřazení se ovšem bude moci do dvou dnů odvolat k soudu.

17 stran nebo hnutí kandiduje ve všech krajích, díky nominacím různých menších uskupení si ale lidé budou moci vybírat v každém z regionů minimálně z 18 hlasovacích lístků. Lépe na tom budou v Pardubickém kraji, kde bylo registrováno 19 kandidátek. Ve středních Čechách bude soupeřit 20 stran a hnutí a největší konkurence bude v Praze, kde se utká všech 21 přihlášených seskupení.

Státní volební komise vylosuje ve středu kandidujícím stranám volební čísla, jimiž budou označeny hlasovací lístky s jejich kandidáty. Strany je také budou moci využít ve volební kampani. Od 14. do 23. října budou moci tlumočit svá poselství prostřednictvím veřejnoprávní televize a rozhlasu, kde budou mít vyhrazený prostor.

(HaNo 30.9.2013)

   VOLTE KSČM

Oblíbené odkazy


Oficiální web KSČM

 
NAŠE PRAVDA
KSČM-TV YouTube
 

 

 
EuropeanLeft